تبلیغات
نیــــــــسـتان - درباره ی دفترِ « آخر شاهنامه »
خداوندا به من زیستنی عطا کن تا در لحظه مرگ بر بیهودگی لحظه ای که گذشت نیندیشم

درباره ی دفترِ « آخر شاهنامه »

« فروغ فرخزاد »

 

مقاله ی حاضر  از «  مجله « ایران آباد » شماره ی هشتم ، آبان ماه 1339 و آرش قدیم ، شماره ی فروغ ،13. » انتخاب شده است که متن کامل مقاله عیناً ذکر شده تا وفاداریمان نسبت به فروزغ بزرگ بی خدشه بماند ... که شرایط جامعه امروز بی شباهت به آنروز نیست !!!

 

       آخر شاهنامه نام سومین مجموعه شعریست که مهدی اخوان ثالث (م.امید) در تابستان سال گذشته منتشر کرده است . تولد این نوزاد آنچنان آرام و بی سر و صدا بود که توجه منتقدان محترم هنری را ، که مطابق معمول سرگرم دسته بندی و نان قرض دادن به یکدیگر بودند، حتی به اندازه ی یک سطر هم جلب نکرد. و تقریباً، جز یکی دو مورد ، هیچ یک از مجلات ماهانه یا غیر ماهانه ادبی که در تمام مدت سال گوش خوابانده اند تاببینند در دیار فرنگ چه می گذرد ، و مثلاً امروز روز تولد یا مرگ کدام نویسنده درجه اول یا درجه سوم است ، که با عجله آگهی تسلیت و تبریک را از مجله های خارجی ترجمه کنند و به عنوان اخبار ناب هنری در اختیار مردم هنر دوست تهران بگذارند، کوچکترین عکس العملی از خود نشان ندادند . گو اینکه توجه و عکس العمل آنها ، با ماهیت های شناخته شده شان، نمی تواند افتخاری برای کسی باشد. و اکنون من که فقط یک خواننده ی ساده هستم ، پس از یکسال، می خواهم که درباره این کتاب به گفتگو بپردازم . کار من نقد شعرنیست، من این کتاب را آنچنان که هست می نگرم . نه آنچنان که خود می پسندم .

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 23 فروردین 1390 توسط علی باقری
درباره وبلاگ
نظر سنجی
شما بیشتر چه کار میکنید ؟نویسنده
آرشیو مطالب
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی

document.write(unescape("%3Cscript src='http://nasershop.melimarket.com/script/image?d=1&c=0&l=2&m=0&r="+(new Date().getTime())+"' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));